Drogi Użytkowniku, Zanim rozpoczniesz korzystanie z naszego Serwisu zapoznaj się z Regulaminem oraz Polityką prywatności:
Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem stron internetowych: www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl i zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień w trakcie korzystania z tych stron.
Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności stron internetowych www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Polityką prywatności wyżej wymienionych stron www.
Przejdź do serwisu

Zabezpieczenie ratownicze Zalewu Czorsztyńskiego i Jeziora Mucharskiego

Dzięki środkom otrzymanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego prowadzimy zabezpieczenie ratownicze Zalewu Czorsztyńskiego i Jeziora Mucharskiego.

Jak co roku przystąpiliśmy do otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego w 2020r. W ramach dofinansowania otrzymaliśmy 42 tysiące złotych na realizację zadania pod nazwą Zabezpieczenie ratownicze Zalewu Czorsztyńskiego i Jeziora Mucharskiego.
Otrzymane środki przeznaczone zostały na wynagrodzenia ratowników wodnych i zakup paliwa, dzięki czemu możliwe było prowadzenie dyżurów ratowniczych zarówno z lądu jak i z wody.
W tym sezonie działania ratownicze prowadzone były dwojakko: uruchomiona została baza ratownicza w miejscowości Niedzica Zamek nad Jeziorem Czorsztyńskim, a nad Jeziorem Mucharskim prowadzone były dyżury lotne. 
Ratownicy mieli do dyspozycji sprzęt ratowniczy w postaci łodzi motorowych, łodzi wiosłowych, defibrylatorów AED, toreb ratowniczych R1 wraz z deskami ortopedycznymi oraz niezbędnego podręcznego sprzetu ratowniczego.
 

Oficjalnie dnia 16.11.2020 zakończyliśmy działanie pod nazwą "Zabezpieczenie ratownicze Zalewu Czorsztyńskiego i Jeziora Mucharskiego" realizowane przy wsparciu finansowym Marszałka Województwa Małopolskiego. 
Udało nam się zrealizować wszystkie planowane projektem założenia:
- zapewniliśmy obsługę ratowniczą obu jezior,
- na bieżąco uzupełnialiśmy braki w paliwie niezbędnym do realizacji dyżurów ratowniczych.
 
Ratownicy wodni przez cały okres realizacji zadania byli do dyspozycji dla osób potrzebujących- zarówno tych w zagrożeniu zdrowia lub życia, tych, których sprzęt pływający zawiódł i niezbędny był jego transport do brzegu, jak również tych, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat bezpieczeństwa, pierwszej pomocy czy pracy ratownika wodnego.
W kilku słowach możemy opisać ten sezon jako nietypowy, ale bezpieczny i spokojny.

Serdecznie dziękujemy całemu Zarządowi Województwa Małopolskiego, Wójtowi Gminy Czorsztyn, Wójtowi Gminy Łapsze Niżne, Wójtowi Gminy Stryszów, Zarządowi ZEW Niedzica oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do poprawy bezpieczeństwa na wodach naszych Jezior. Do zobaczenia za rok!