Drogi Użytkowniku, Zanim rozpoczniesz korzystanie z naszego Serwisu zapoznaj się z Regulaminem oraz Polityką prywatności:
Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem stron internetowych: www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl i zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień w trakcie korzystania z tych stron.
Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności stron internetowych www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Polityką prywatności wyżej wymienionych stron www.
Przejdź do serwisu

Zabezpieczenie ratownicze Jeziora Czorsztyńskiego

Dzięki środkom otrzymanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego prowadzimy zabezpieczenie ratownicze Jeziora Czorsztyńskiego.

W kwietniu 2018 roku przystąpiliśmy do otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego w 2018r. W ramach dofinansowania otrzymaliśmy 10 tysięcy złotych na realizację zabezpieczenia ratowniczego Zalewu Czorsztyńskiego.
Otrzymane środki przeznaczone zostały na wynagrodzenia ratowników wodnych i zakup paliwa, dzięki czemu możliwe było prowadzenie dyżurów ratowniczych zarówno z lądu jak i z wody.
W tym sezonie uruchomiona została jedna baza ratownicza, z której prowadzone były działania ratownicze.
 

Oficjalnie dnia 15.11.2018 zakończymy działanie pod nazwą "Zabezpieczenie ratownicze Zalewu Czorsztyńskiego" realizowane przy wsparciu finanonsowym Marszałka Województwa Małopolskiego. 
Udało nam się zrealizować wszystkie planowane projektem założenia:
- zapewniliśmy obsługę Zalewu przez ratowników wodnych wyposażonych w łodzie motorowe,
- na bieżąco uzupełnialiśmy braki w paliwie niezbędnym do realizacji dyżurów ratowniczych "z wody",
 
Nasi Ratownicy przez cały okres realizacji zadania byli do dyspozycji dla osób potrzebujących- zarówno tych w zagrożeniu zdrowia lub życia, tych, których sprzęt pływający zawiódł i niezbędny był jego transport do brzegu, jak również tych, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat bezpieczeństwa, pierwszej pomocy czy pracy ratownika wodnego.
Z czystym sumieniem możemy krótko opisać ten sezon jako bezpieczny i spokojny.

Serdecznie dziękujemy całemu Zarządowi Województwa Małopolskiego, Wójtowi Gminy Czorsztyn, Wójtowi Gminy Łapsze Niżne oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do poprawy bezpieczeństwa na wodach naszego Jeziora. Do zobaczenia za rok!