Drogi Użytkowniku, Zanim rozpoczniesz korzystanie z naszego Serwisu zapoznaj się z Regulaminem oraz Polityką prywatności:
Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem stron internetowych: www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl i zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień w trakcie korzystania z tych stron.
Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności stron internetowych www.akcjaserca.pl, www.special-patrol.pl, www.wodnepogotowieratunkowe.org.pl, www.motorowodny.org.pl. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Polityką prywatności wyżej wymienionych stron www.
Przejdź do serwisu

Zabezpieczenie ratownicze Zalewu Czorsztyńskiego i Jeziora Mucharskiego

Dzięki środkom otrzymanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego prowadzimy zabezpieczenie ratownicze Zalewu Czorsztyńskiego i Jeziora Mucharskiego.

Jak co roku przystąpiliśmy do otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego w 2023r. W ramach dofinansowania otrzymaliśmy 50 tysięcy złotych na realizację zadania pod nazwą Zabezpieczenie ratownicze Zalewu Czorsztyńskiego i Jeziora Mucharskiego.
Otrzymane środki przeznaczone zostały na wynagrodzenia ratowników wodnych i zakup paliwa, dzięki czemu możliwe było prowadzenie dyżurów ratowniczych zarówno z lądu jak i z wody.
W tym sezonie działania ratownicze prowadzone były z bazy ratowniczej w miejscowości Niedzica Zamek nad Jeziorem Czorsztyńskim oraz nad Jeziorem Mucharskim z naszej najnowszej bazy ratowniczej. 
Ratownicy mieli do dyspozycji sprzęt ratowniczy w postaci łodzi motorowych, łodzi wiosłowych, defibrylatorów AED, toreb ratowniczych R1 wraz z deskami ortopedycznymi oraz niezbędnego podręcznego sprzetu ratowniczego.
 

Oficjalnie dnia 10.11.2023 zakończyliśmy działanie pod nazwą "Zabezpieczenie ratownicze Zalewu Czorsztyńskiego i Jeziora Mucharskiego" realizowane przy wsparciu finansowym Marszałka Województwa Małopolskiego. 
Udało nam się zrealizować wszystkie planowane projektem założenia:
- zapewniliśmy obsługę ratowniczą obu jezior,
- na bieżąco uzupełnialiśmy braki w paliwie niezbędnym do realizacji dyżurów ratowniczych.
 
Ratownicy wodni przez cały okres realizacji zadania byli do dyspozycji dla osób potrzebujących- zarówno tych w wodzie, na wodzie jak i na ścieżce rowerowej, tych w zagrożeniu zdrowia lub życia, tych, których sprzęt pływający zawiódł i niezbędny był jego transport do brzegu, jak również tych, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat bezpieczeństwa, pierwszej pomocy czy pracy ratownika wodnego.
W kilku słowach możemy opisać ten sezon jako intensywny ale bezpieczny. Niestety, jednej osoby nie udało nam się uratować, jednak zdarzenie nie dotyczyło wody.

Serdecznie dziękujemy całemu Zarządowi Województwa Małopolskiego, Wójtowi Gminy Czorsztyn, Wójtowi Gminy Łapsze Niżne, Wójtowi Gminy Stryszów, Zarządowi ZEW Niedzica oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do poprawy bezpieczeństwa na wodach naszych Jezior. Do zobaczenia za rok!